Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Historie:

V roce 1922 byl ve Štěnovicích učiněn první pokus o založení fotbalového klubu.Byl založen kroužek fotbalu a nesl jméno S.K. Štěnovice.Tehdejší podmínky však nedávaly mnoho šancí na přežití a po odchodu většiny nadšenců na vojnu a následné nezaměstnanosti klub zanikl.

V roce 1931 byl učiněn pokus o obnovení činnosti fotbalového klubu,ale kvůli dluho 270korun v předchozím období jeho činnost Západočeská fotbalová župa nepovolila.Fotbaloví nadšenci se nevzdávají a zakládají v témže roce zcela nový klub SK Slavoj Štěnovice(už tehdy se hrálo na pronajatém pozemku v prostoru dnešního hřiště)

Prvním předsedou byl zvolen Antonín Albl.Prakticky ihned po založení jsou v oddíle založena vedle mužů i družstva žáků a dorostu.V roce 1941 bylo hřiště upraveno a byly postaveny i kabiny,které sloužily až do roku 1972.Fotbal byl ve Štěnovicích na nevídaném vzestupu.Štěnovice v těchto letech hrají většinou II. Třidu.

Od roku 1940 hrájí slavojáci co rok to postup.Vroce 1942 hrají I.B třídu a po vítězství v Klatovech 2:1 a doma před 1200diváky 3:2 s Slovanem Plzeň postoupily do 1.třídy nezi elitu západočeské župy.Vzestup trval až do roku 1949,kdy byl v rámci sjednocene tělovíchovné jednoty SK Slavoj zrušen a stává se součástí TJ Sokol Štěnovice(cvičenci,turisti,mototuristi,fotbal,nekolik let i volejbal a ping-pong,dnes už jen fotbal a národní házená).Přichází doba reorganizací,které sportu spíše ublížily.

Na začátku třetího desetiletí historie klubu přišla velká krize,která vyvrcholila v r.53,kdy se uvažovalo i orozpuštění oddílu.v roce 54 přišla další těžká zkouška,když velka voda zničila hřiště.Přechodný azyl našli fotbalisté v Černicích.Situace se otáčí k lepšímu,když v roce 56 bojuje Slavoj o postup do II.třídy ve Zruči,kterou naši fotbalisté porazily 7:2 v sestavě-Plochý-Hajšman,Štěrba,Kovář,Čížek,šerý,Trojan,Prokop,Rádl,čechura, a Korbel.V r.58 pak naše mužstvo po vítězné kvalifikaci se kdyní postoupilo do I.b třídy.V témže roce postoupil i dorost do I.třídy.Začínají hrát další hráči jako Jílek,Knížek,Kocourek,Kučera,Prokop,Polák,bří. Slavíkové,Šedý,Stehlík.

V prvních letech IV. Desetiletí historie fotbalu hraje I.mužstvo i dorost v I.třídách,ale oba v roce 64 sestupují.Po třech letech se I.mužstvo vrací do I.b třídy a hraje ji nepřetržitě 7 let.Na konci desetiletí postupuje dorost do I.třidy.A kdo tenkrát hrál-kádr tvořily Knížek V.,Kympergr,Pecháček,bří Marešové,Mařík,Rádl V.,bří Šestákové a další.Toto mužstvo mělo rozhodně na vyšší třídu,ale chybělo mu trošku štěstí.

Sedmdesátá léta jsou pro oddíl celkem úspěšná.Muži bojují převážně v I.b třídě a rovněž dorost a žáci hrají střídavě okres a krajskou soutěž.Na začátku osmdesátých let muži po slabém vstupu do soutěže mohutně finišují za záchranou,ale bohužel v domácím zápase s Přimdou prohrávají a sestupují.Poté hrají převážně okresní přebor.V sezoně 86-87 se od I.B třídy opět probojují,ale bohužel jen na rok.

V sedmém desetiletí historie klubu bylo za hlavním hřištěm vybudováno tréninkové hřiště a vybudována restaurace.Všecna mužstva hraji okresní přebor.V sezóně 92-93 hrají žáci krajskou soutěž,ale jen jeden rok,mezi elitu kraje se vrací v sezóně 96-97 v téže sezoně postupuje i dorost do krajské soutěže a mužům se podařilo postoupit do I.B třídy,bohužel muži soutěž po sezoně opouštějí diky nechvalně známému extempore v Meclově,kde hráč Sokola inzultoval rozhočího a štěnovicím bylo utkání kontumováno(štěnovice vedli 0:1 a do konce utkání zbývalo 5 minut).Od tohoto roku hrají muži až do dnes okresní přebor.

Dorost hraje az do roku 2002 krajskou soutěž,od té doby už jen okresní přebor.V roce 2008 byl dorost,pro nedostatek a nezájem hráčů zrušen.

Žácí hrají krajskou soutěž až do roku 98,poté několik let okres,v posledních letech si ještě zopakovali účast v krajské soutěži,v současnosti hrají také okresní přebor.

V devadesátých letech bylo založeno i družstvo minižáků,treré hraje soutěž až dodnes.V sezoně 2002-03 bylo založeno i B. Mužstvo mužů(přechod celé jedenáctky dorostenců),které dokonce v sezoně 05-06 bojovalo pod vedením V.Cacha o přední příčky III.třídy.Na konci sezony 2008-09 bylo pro nedostatak hráču rozpuštěno.

V sočasnosti jsou ve štěnovicích mužtva minižáků,žáků,mužstvo mužů a stará garda (zatím není přihlášena v soutěži)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář